PŠ Temenica v Živalskem vrtu Ljubljana

V ponedeljek, 12. 6. 2023 smo učenci PŠ Temenica imeli zaključno ekskurzijo.
Zbrali smo se v šoli in se nato z avtobusom odpeljali v Ljubljano v živalski vrt. Po prihodu na cilj, smo najprej malicali. Nato smo se zbrali v tamkajšnji šolski učilnici, kjer smo spoznavali kačo. Prijazno kačo, ki so jo poimenovali Greta, smo si jo lahko nadeli tudi okrog vratu. Z nežnimi nožicami pa nas je pobožal madagaskarski tenrek, ki sliši na ime Lili. Sledil je voden ogled večjih živali pri katerih smo izvedeli kar nekaj novih informacij. Nadaljevali smo z ogledom še ostalih živali in njihovih bivališč.
Udeležili smo se tudi  predstavitve in hranjenja morskih levov. Navdušeni smo bili nad spretnostmi teh živali in nad tem, kako dobro upoštevajo navodila vaditeljev.
Na koncu ogleda so učenci v senci pojedli sadni prigrizek in se še malo poigrali na igralih, ki so na voljo v živalskem vrtu.  Po prostem času smo vzeli vse naše stvari in se odpravili proti avtobusu.
Vsi navdušeni in polni dobrih vtisov smo se vrnili nazaj v Temenico. Imeli smo res čudovit dan.