Pohod in obisk čebelarja

V ponedeljek, 12. junija 2023, so učenci četrtih razredov izvedli športni dan na temo čebel. Odpravili so se v Šentvid na obisk k čebelnjaku gospe Tatjane in gospoda Draga Blatnika, ki sta jim predstavila vlogo in pomen čebel ter delo čebelarja. Učenci so imeli možnost obleči čebelarjevo zaščitno obleko, se približati čebelnjaku s čebelami ter si pobliže ogledati njihovo delo in poslikavo panjskih končnic. Ogledali so si tudi čebelnjak od znotraj ter posamezne pripomočke, ki jih uporablja čebelar pri svojem delu. Bogati z znanjem o čebelah so odšli proti Glogovici. Tam so v prijetni senci gozda pomalicali. Nato so poiskali bližnji čebelnjak, za katerega prav tako skrbita zakonca Blatnik. V njem je mrgolelo čebel, saj zaradi slabega vremena še niso bile odpeljane na pašo. Nato so se odpravili nazaj proti Šentvidu. Med potjo so utrjevali znanje o domačem kraju. V šoli so pridobljeno znanje o čebelah ponovili ob spletnem kvizu. Najboljši so si prislužili priponke s čebeljim motivom. Dan so zaključili z igro na šolskih igralih.