Tekmovanje v hitrostnem sestavljanju Rubikove kocke 3 x 3

IMG_20231003_133728V tednu otroka, v torek, 3. 10. 2023, smo na naši šoli že 5. leto zapored organizirali šolsko tekmovanje v hitrostnem sestavljanju Rubikove kocke 3×3.

Tekmovanja se je udeležilo 11 tekmovalcev in 1 tekmovalka. Prav zanimivo je bilo gledati zbranost tekmovalcev in spretnost prstov pri sestavljanju Rubikove kocke.

Vsak tekmovalec je dvakrat sestavljal Rubikovo kocko, nato pa smo izračunali povprečni čas sestavljanj. Tekmovalec, ki je najhitreje sestavil Rubikovo kocko je David Uhan iz 5. a-razreda s časom 46,5 sekunde. Da je bilo tekmovanje bolj napeto in zanimivo smo učence s povprečnim časom dveh sestavljanj razporedili od najhitrejšega padajoče. Prvi štirje, najhitrejši, so se pomerili v polfinalu in finalu, kjer so tekmovalci sestavljali kocko sočasno. Tako smo dobili zmagovalca, prvouvrščeni je bil Jaka Lavš iz 8. b, drugouvrščeni je bil Vid Koleša iz 7. b in tretji je bil Žiga Modic iz 9. a.

Čestitke vsem udeležencem tekmovanja! Dokazali ste, da se z vztrajnostjo in trdnim delom lahko premaga vsaka uganka.