TEKMOVANJE LOGIČNA POŠAST

V letošnjem šolskem letu smo na naši šoli prvič izvedli tekmovanje Logična pošast za učence od 2. do 5. razreda. Tekmovanja na šolski ravni se je 5. maja 2023 udeležilo 77 tekmovalcev. Od tega so 4 tekmovalci prejeli priznanje, 35 tekmovalcev bronasto ter 38 tekmovalcev biserno priznanje. Od bisernih se je 10 učencev uvrstilo na državno raven. To sta bila učenca drugega razreda Larisa Manojlović Strah ter Julian Strojanšek, učenci tretjih razredov Vid Selan, Lambert Hobič ter Nik Jereb, učenci četrtih razredov Fedja Baloh, Žiga Jereb ter Rok Sinic in učenki petih razredov Larisa Dremelj ter Julia Flajnik. Državne ravni so se 20. maja udeležili v OŠ Prule v Ljubljani. Na tej ravni so Fedja Baloh, Žiga Jereb ter Larisa Dremelj dobitniki srebrnega priznanja. Preostali tekmovalci so prejeli priznanje na državni ravni. Verjamemo, da so za ta dosežek vložili kar nekaj truda ter urjenja možgančkov na prav posebne, nevsakdanje tipe nalog. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem. Upamo, da jim ta »logična izkušnja« ostane v lepem spominu in jim predstavlja nove izzive v razmišljanju in da se je ne bodo bali kot zlovešče pošasti.

Ob tem pa čestitke tudi mentoricam in staršem, ki so učence pripravljali na to zanimivo, svojevrstno izkušnjo.

Bojana Iljaž, vodja tekmovanja