TD EVAKUACIJA

V ponedeljek, 23. 10. 2023, je bil izveden tehniški dan Evakuacija za učence 1.-9. razreda.

Učenci so obnovili znanje o evakuacijski poti v primeru nesreče/požara v šoli, se seznanili z alarmom ob nesrečah ter obnovili potek zapuščanja šole po evakuacijski poti.

Pri vaji evakuacije so sodelovali tudi PGD Šentvid pri Stični, saj so rešili in oskrbeli ponesrečeno učenko, pogasili požar in prezračili šolo. Poleg njih so sodelovali še policisti Policijske postaje Grosuplje, Rok Bratovž in Društvo paraplegikov Ljubljanske pokrajine, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter bivši učenki Tinkara Langus in Barbara Primc.

Po končani vaji evakuacije so se učenci razredne stopnje preizkusili v raznoraznih delavnicah in spoznali različne spretnosti ter spoznali poklica policist in gasilec. Ogledali so si lahko policijsko in gasilsko vozilo, preizkusili gasilsko opremo in spoznali osnove prve pomoči (stabilni bočni položaj, obvezati rano). Učenci so bili ustvarjalni, saj so izdelovali plakate o naravnih nesrečah, gradili gasilski dom iz lesenih kock, risali gasilski avto in se preizkusili v družabnih igrah.

Učenci 6. razreda so obiskali Logistični center Civilne zaščite Roje, kjer so spoznali organizacijo in njen namen ter njihovo delo.

Učenci 7. razreda so obiskali Izobraževalni center zaščite in reševanja IG, kjer so spoznali organizacijo in njen namen ter njihovo delo.

Učenci 8. razreda so obiskali PGD Kamnik, kjer so si ogledali gasilski dom, njihovo delo in organizacijo.

Učenci 9. razreda so v prvem delu poslušali predavanje Roka Bratovža (Društvo paraplegikov Ljubljanske pokrajine) s temo Različnost je zakon. Preizkusili so se z invalidskimi vozički na poligonu in slikali z usti. V drugem delu pa so se preizkusili v igranju igrice Varnost v prometu na šolskih tablicah in na poligonu z “alko” očali.

Učenci so zaključili dan polni pozitivnih vtisov ter obilo novega znanja in izkušenj.