Svetovni dan sladkorne bolezni – 14. 11. 2023

Tudi na naši šoli smo se danes pridružili mednarodnim aktivnostim ob svetovnem dnevu sladkorne bolezni. Našo šolsko avlo smo v ta namen obarvali v modro ter s tem pokazali podporo vsem sladkornim bolnikom.

Tema svetovnega dneva sladkorne bolezni od leta 2021 do 2023 je Dostop do oskrbe osebam s sladkorno boleznijo. Milijoni ljudi s sladkorno boleznijo po vsem svetu namreč nimajo dostopa do oskrbe, da bi lahko obvladali svojo bolezen in se s tem izognili zapletom, ki pri tem nastanejo.

“Stota obletnica odkritja inzulina je enkratna priložnost za pomembne spremembe za več kot 460 milijonov ljudi, ki živijo s sladkorno boleznijo, in milijone drugih, ki so ogroženi,” med drugim sporočajo v Zvezi društev diabetikov Slovenije.

Na šoli se zavedamo pomena zdravega načina življenja. Že vrsto let mlajšim generacijam predajamo znanje in verjamemo, da tudi mlade generacije znanje uspešno predajajo naprej.