REGIJSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 14. 3. 2024, je v prostorih Osnovne šole Grm v Novem mestu, potekal regijski otroški parlament. Udeležilo se ga je preko 30 predstavnikov dolenjskih in belokranjskih šol oz. občin. Mladi parlamentarci so drugo leto zapored razpravljali o duševnem zdravju otrok in mladih. Po uvodnih nagovorih in predstavljanju so bili razdeljeni v štiri skupine. Našo šolo je zastopala Julija Šteh iz 9. a, ki je z vrstniki podrobneje razmišljala o virih pomoči.

Sledilo je poročanje skupin ter splošna debata, v katero se je Julija vključevala, kadar ji je le uspelo priti do besede. Učenci so imeli veliko za povedati, zato je čas hitro minil. Ob koncu je bilo na vrsti še glasovanje, kjer je bilo izbranih deset predstavnikov, ki bodo regijo zastopali na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani. Juliji se sicer ni uspelo uvrstiti mednje, a smo kljub temu lahko ponosni nanjo, saj je vešče izražala svoje mnenje. Druženje s podobno mislečimi vrstniki pa je vedno posebna izkušnja, ob kateri se stkejo tudi nova prijateljstva.