Prvi izlet planinske skupine, 7. oktober

Letošnje šolsko leto so planinci pričeli z dolgom preteklih let. Povzpeli so se na razgledno Slemenovo špico, ki se nahaja v Julijskih Alpah na nadmorski višini 1911 metrov. Razgled je bil prekrasen. Videli so tudi kralja slovenskih gora, Jalovec. Izvedeli so, da njegovo silhueto najdemo v grbu Planinske zveze Slovenije. Dokaj strm vzpon so pričeli pri Erjavčevi koči na Vršiču ter opazovali podobo Ajdovske deklice v steni Prisojnika. Ob prihodu na preval Vratca je pot postala položnejša in znosnejša. Na tem mestu so srečali sotrpine iz ljubljanskih šol. Na vrhu so prispeli v objem igrivih in lačnih ovac. Pojedle so jim tudi nekaj sendvičev. Sledil je daljši postanek ter razgled z vrha, ki je segal daleč naokrog. Resnično so bili obdani s pravim visokogorjem. Sestopili so po smeri vzpona.

Tako je triinpetdeset prijetno utrujenih planincev opravilo svoj prvi pohod v tem šolskem letu. Čestitke vsem planincem!

Naslednji izlet je načrtovan po jesenskih počitnicah (predviden 18. novembra).

Mentorici planinskega krožka, učiteljici Bojana Iljaž in Polona Lampret