Potepanje po okolici šole – 4. razred

V petek, 15. septembra 2023, so četrtošolci izvedli prvi športni dan. Peš so se odpravili skozi bližnje kraje od Šentvida skozi Glogovico in Artižo vas do Ivančne Gorice.

Na poti so občudovali prelepe kozolce in se posladkali s piškoti Oskarjeve babice. V Ivančni Gorici so si vzeli čas za malico, igro in fitnes na prostem. Po postanku so pot nadaljevali mimo cerkve do mostička, ki vodi čez železniško progo, od tam pa do OŠ Stična. Na poti proti Viru pri Stični so se ustavili pri ”živalskem vrtu” in opazovali koze, osličke in ponije. Pot so nadaljevali mimo Grofije in skozi Pristavljo vas nazaj do šole, kamor so prispeli malo pred 12. uro. Vseskozi so občudovali spremembe, ki jih v naravo prinaša jesen. Čudovit dan jim je uspelo dodobra izkoristiti za gibanje, druženje, smeh in sprostitev.