Obeležili smo mednarodni dan gora, 11. december

Slovenija v obdobju 2023-2024 predseduje Alpski konvenciji, mednarodni konvenciji za zaščito in trajnostni razvoj Alp.  Festival »Brati gore« je pobuda, katere namen je poudariti raznolikost alpske kulture, jezika, običajev in doživetij.

Na naši šoli imamo nekaj „hribovskih“ družin, ki so z nami podelile nekaj svojih planinskih doživetij ter nam zaupale katere literature s to vsebino se poslužujejo oz. jo prebirajo. Vsebine so predstavljene na monitorju v šolski avli in preddverju razredne stopnje in si jih lahko ogledate.

ISKRENA ZAHVALA DRUŽINAM KRALJ, SLAPNIK, JEREB IN BREGAR, KI SO DELILE SVOJE HRIBOVSKE UTRINKE Z NAMI IN NAM PRIBLIŽALE HRIBE TUDI PREKO LITERATURE. NAJ VAS VESELJE DO HRIBOV SPREMLJA ŠE NAPREJ.

Prepričana sem, da se strinjate z besedami Ane Vehovar, ki pravi:

„Vsakič, ko se vrnemo z gora, smo malce drugačni: bogatejši, močnejši in malce boljši. Zagotovo pa bolj sproščeni in z bolj polnim zavedanjem življenja.“

Srečen in varen korak na planinskih poteh vam želim tudi v bodoče.

Bojana Iljaž, mentorica planinskega krožka