Mini naravoslovni tabor 2023

Tudi letošnje šolsko leto smo Ferdovci izpeljali naravoslovno – raziskovalno dogodivščino. Od 20. do 21. oktobra 2023 smo, tako kot vsako leto, organizirali naravoslovni tabor. Tema letošnjega tabora so bile dvoživke.

V petek takoj po pouku smo se odpeljali v naravovarstveni center Žabja hiša, ki se nahaja na Radenskem polju blizu Grosuplja. Klemen in Tina sta nam predstavila značilnosti Radenskega polja in projekt LIFE AMPHICON. Spoznali smo floro in favno tega področja ter imeli priložnost rokovat z dvoživkami. Še prav posebno doživetje pa nas je pa čakalo po malici. Gospa Olga nas je preko kraškega Radenskega polja popeljala na najlepši osamelec na Slovenskem – na Kopanj. Še sanjalo se nam ni, da bomo na vrhu sedeli za isto kamnito mizo, kjer se je brati in pisati učil naš veliki pesnik dr. France Prešeren.

Ob povratku v šolo smo povečerjali, potem pa nadaljevali z našimi aktivnostmi. Glede na interes smo se razdelili v skupine, kjer smo lahko z učiteljico Sonjo pekli mafine, s pomočjo učiteljice Petre oblikovali didaktično igrico Periodni sistem elementov ter se z učiteljem Mihom učili različnega preživetja v naravi. Zanimivo na kakšne načine vse lahko prižgemo ogenj v naravi.

Večer smo zaključili s plesom na šolskem igrišču. Nika in Ines sta s harmoniko pripravili res super vzdušje. Tudi letos smo si postelje uredili kar v šolskih učilnicah in na hodniku. Tega posebnega doživetja res nismo želeli zamuditi.

Sobotni dan smo začeli s plesom in obilnim zajtrkom. Polni pričakovanj smo se nato odpravili proti Postojni. Ogled Postojnske jame, vivarija, razstava metuljev in ostala doživetja res ne bomo nikoli pozabili. Hvala Šolskemu skladu, ki nam je s svojim prispevkom omogočil, da smo si vse to ogledali.

Ko smo se vrnili v šolo, smo čas namenili predvsem sproščenemu druženju, spreminjanju naših spalnic nazaj v učilnice ter medsebojnemu povezovanju. Po prijetnem zaključku s podelitvijo priznanj smo se odpravili proti domu, kjer so naši najdražji že komaj čakali, da jim povemo, kaj vse smo doživeli.

Le kaj nas čaka drugo leto? Smo prepričani, da nekaj edinstvenega…

Vodja naravoslovnega tabora: Sabina Rozina