Drugošolci sodelovali na mini olimpijadi

V četrtek,  5. 10. 2023, so se učenci drugih razredov matične šole v okviru športnega dne udeležili mini olimpijade v Ivančni Gorici. Zjutraj so se z avtobusom odpeljali do nogometnega igrišča, kjer so se skupaj s sovrstniki občine udeležili slovesnega odprtja olimpijade. Najprej jih je pozdravila maskota, lisjak Foksi, nato pa so učenci ob zvokih olimpijske himne prinesli olimpijsko zastavo in baklo. Sledil je nagovor župana občine, gospoda Dušana Strnada. Učenci so nato organizirano krožili po postajah, ki so jih pripravili klubi in društva iz Ivančne Gorice. Preizkusili so se v nogometu, rokometu, karateju, taekwondoju, plesu, streljanju z zračno puško, tenisu, tajskemu boksu, ritmični gimnastiki in športni gimnastiki. Z aktivnim sodelovanjem so hitro pregnali jutranjo meglo in v prijetnem sončnem dopoldnevu pridobili nova športna znanja in spretnosti. Na koncu jih je čakalo še sladko presenečenje in polni vtisov so se vrnili v šolo.