30. srečanje podružničnih šol na PŠ Primskovo

V četrtek, 25. 5. 2023, smo se učenci podružnične šole Temenica udeležili 30. srečanja sosednjih podružničnih šol.

Z avtobusom smo se odpeljali do PŠ Primskovo, kjer so nas toplo sprejeli vsi zaposleni in učenci. Pozdravila in nagovorila sta nas tudi tamkajšnji ravnatelj gospod Tomaž Rozina in župan občine Šmartno gospod Blaž Izlakar.

Učenci gostitelji so se nam predstavili s čudovitim kulturnim programom. Po uvodnem delu so se vsi učenci zbrali na šolskem igrišču in se ob igri medsebojno družili in tkali nova prijateljstva.
Sledil je pohod do cerkve na Primskovem, kjer smo prisluhnili tamkajšnjim znamenitostim in si jih nekaj tudi ogledali. Učenci so ob druženju z zanimanjem spoznavali zgodovino kraja in šolstva.

Po končanem ogledu smo se zopet zbrali na šolskem igrišču in se posladkali s sladoledom. Učencem in učiteljem PŠ Primskovo smo se lepo zahvalili za pogostitev in organizacijo čudovitega dne ter se poslovili.
Zadovoljni in polni novih vtisov smo se vrnili v Temenico.