Konec oktobra smo v bolnišnični šoli obeležili dva pomembna praznika, dan reformacije in dan spomina na mrtve.
Dan reformacije je eden najpomembnejših dogodkov v slovenski zgodovini. Ob tej priložnosti smo se spomnili začetkov slovenskega protestantizma in reformacije, ki je močno vplivala na razvoj slovenske kulture in jezika. Zlasti nas je navdihnil Primož Trubar, ki je s svojim delom postavil temelje za slovenski knjižni jezik. Učenci so se skozi različne dejavnosti spoznali z njegovim življenjem, njegovimi najpomembnejšimi deli in pomenom njegovega prispevka k slovenski kulturni dediščini.
Na dan spomina na mrtve smo se spominjali svojih bližnjih, ki so že preminuli. V duhu trajnostnega razvoja in ekologije smo pripravili ekološke svečke iz papirja, ki smo jih zaščitili s steklenim kozarcem. Učenci so z veseljem sodelovali pri ustvarjanju svečk, ki niso le lep spomin, ampak tudi prispevek k varovanju našega okolja.
V bolnišnični šoli smo v zadnjih dneh oktobra pripravili prav posebno okrasitev za dan čarovnic, ki je v mnogih državah priljubljen praznik, a ima tudi svoje korenine v starejših, poganskih običajih. Učenci so tako imeli priložnost spoznati zgodovino in pomen tega praznika ter premisliti o njegovem pomenu v današnjem svetu.