Šolski otroški parlament na OŠ Ferda Vesela

V sredo, 22. 2. 2017, je na Osnovni šoli Ferda Vesela potekal šolski otroški parlament. Letošnja debata je potekala na temo Otroci in načrtovanje prihodnosti. Potekala je v dveh skupinah; posebej so razpravljali učenci razredne in predmetne stopnje. Ugotavljali so, kakšen je njihov pogled na prihodnost, ali o njej sploh razmišljajo, kako lahko nanjo vplivajo. V razpravi so se dotaknili predvsem širšega pogleda na družbo in njeno prihodnost, in sicer z vidika posameznika, vrednot in skrbi za okolje. Kot ponavadi je bilo časa za debato veliko premalo; razprava bi lahko trajala še precej dlje od predvidenih dveh ur.

Namen šolskega parlamenta je bil tudi izvoliti predstavnika šole, ki nas bo zastopal na regijskem otroškem parlamentu v Novem mestu. Učenci predmetne stopnje so tokrat izbrali Jona Kendo iz 8. b razreda. Jonu želimo, da bi si z dobrimi komentarji in argumenti na regijskem srečanju prislužil še udeležbo na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal v mesecu aprilu v Ljubljani.