Zaključek bralne značke, 4. in 5. april 2017

Ob zaključku bralne značke je učence od 1. do 5. razreda obiskala pisateljica Darinka Kobal.

V učilnici smo nestrpno pričakovali našo gostjo. Predstavila nam je Piko Rokavičko, spremljali so jo medvedki in druge igrače. Predstavljala nam je svoje zgodbe iz knjig, ki jih ni malo. V našem razredu je pripovedovala zgodbo o radovednem medvedku. Izvedeli smo, da je bila deklica iz knjige kar sama pisateljica. Medved, ki je bil zaprt v kletki, ji je poškodoval roko. Pogovarjali smo se o trenutku nepazljivosti, ki nam lahko spremeni življenje, in ga prikazali s pokom balona. Pisateljici smo zastavljali radovedna vprašanja in prijazno nam je odgovarjala. Prelistali smo njene knjige, se ji zahvalili za njeno čudovito predstavitev in ji zaželeli še veliko uspeha pri pisateljevanju.

Pa še zanimivost: gospa Darinka Kobal ima še vedno zelo rada šolo, saj je včasih poučevala otroke.

Meta Dremelj, 4. a