Spremljali smo razvoj žabe

Učenci drugih razredov smo pri pouku spoznavanja okolja spoznali dve čudoviti preobrazbi živali, in sicer metulja in žabe. Naše učenje preko slike, posnetkov, sestavljank ter knjižnega gradiva, ki so ga prinesli tudi učenci pa je popestril učitelj Jan Vodovnik, ki nam je omogočil, da smo razvoj žabe spremljali tudi v živo. Prinesel nam je mrest, podal navodila za opazovanje in spremljanje, sam pa skrbel za čistočo v akvariju. Tako je nekega dne v akvariju kar začelo mrgoleti polno drobnih paglavcev. Navdušenje učencev je bilo nepopisno. Sledilo je hranjenje, čiščenje in opazovanje teh drobnih bitjec, ki so iz dneva v dan postajala večja. Kmalu so dobila že prve krake. Gostili smo jih kar tri tedne. Ker pa jih sedaj zaradi počitnic zapuščamo za cel teden, jih je učitelj Jan vrnil v njihovo naravno okolje, mlako. V naše veliko veselje pa nam je prinesel pokazat njegovi ljubki domači žabici, ki smo si ju lahko od bližje ogledali in celo potipali. To sta bili voščena rega, ki je presenetljivo spremenila barvo med našim opazovanjem ter argentinska rožičarka, ki ima zares ogromna usta. Za zaključek smo prebrali še zgodbo z naslovom Žabica je rešena!, ki jo je izdal Zavod RS za varstvo narave. Tudi iz te zgodbe smo se naučili nekaj novega o žabah. Lahko si jo tudi vi izposodite v naši šolski knjižnici in se poučite o varovanju teh malih bitij našega planeta. Drugošolci z učiteljicama se zahvaljujemo učitelju Janu za popestritev naših učnih vsebin.