Športne igre – športni dan tretješolcev

V četrtek, 10. 6. 2021,so imeli učenci 3. a in 3. b-razreda športni dan z naslovom Športne igre.

Dan so pričeli v matičnih učilnicah. Pogovorili so se o okvirnem poteku dneva ter o epidemioloških prilagoditvah pri sami izvedbi.

Nato so se odpravili v šolsko telovadnico. Po uvodnem ogrevanju so odigrali zelo zanimivi in borbeni igri Med dvema ognjema. Potem  so se razdelili v pet skupin. Sledile so štafetne igre z nošenjem, prenašanjem in podajanjem žogice ter jahača.

Po predahu za malico so se preizkusili še v obvladovanju vožnje s skirojem.  Največ preglavic in smeha pa je zagotovo povzročila vožnja s skirojem v tandemu. Učenci so pokazali, da se dobro ujamejo tudi v paru.

Igre so potekale v znamenju smeha, zabave ter napetega boja za prvo mesto. Preko iger so dokazali, da so delo na daljavo vzeli resno, ga vestno opravili in s tem izboljšali spretnosti z žogo.

Po razglasitvi rezultatov in izražanju vtisov so se vrnili v matične učilnice. Tam jih je čakalo prav prijetno presenečenje – tiskana izdaja šolskega časopisa. Vedoželjno so se lotili slik in črk.