S kulturo na počitnice

V petek, 3. februarja, smo se učenci in učitelji naše šole pred kulturnim praznikom zbrali na proslavi v šolski avli.

Petošolci so nas ob izbranih fotografijah spomnili na pomembnejše življenjske dogodke mojstra slovenske poezije Franceta Prešerna. Kaj pomenijo lepe besede in kultura, so prikupno izrazili drugošolci. Učenci IP gledališki klub so domiselno deklamirali Prešernovo pesem Od železne ceste. Mladi ustvarjalci NIP umetnost so pesem Pod oknam uprizorili z zanimivim prepletom besede, giba in zvoka. Tudi glasbeniki so dodali svoje melodije, Kristan s klavirjem, Julija je zaigrala na citre, prisluhnili pa smo še godalnemu triu, Zali, Živi in Lari.

Razgibano, ustvarjalno in prijetno kulturno prireditev, ki smo jo spremljali pozorno in zbrano, je zaokrožila s svojimi besedami ravnateljica Angelca Mohorič.