Prvi šolski dan na PŠ temenica

Na prvi šolski dan je na PŠ Temenica zjutraj prestopilo prag 8 drugošolcev. Zjutraj so se spoznali z učiteljico, se poigrali in povadili svojo točko za sprejem prvošolcev.

S 1. septembrom 2021 je namreč na Podružnično šolo Temenica prvič sedlo v šolske klopi enajst prvošolcev. Skupaj s starši so se zbrali pred šolo, kjer jih je čakal kratek kulturni program.

Drugošolci so jih toplo sprejeli s pesmijo, nagovorila pa jih je tudi gospa ravnateljica. Pripravili pa so jim tudi presenečenje, in sicer malo drugačen pouk s klovneso Ifigenijo Sfrčkljano. Po zabavni točki je pedagoginja Irena Novak predstavila učiteljice in poklicala prvošolce na oder, kjer so prejeli rutice. Ko so se zbrali vsi prvošolci, so pomahali staršem in pogumno prestopili šolski prag. V šoli jih je čakala še zadnja naloga, in sicer skok v prvi razred. Vsi so uspešno opravili skok, prejeli diplome in darila. Na koncu je vse učence čakalo sladko presenečenje, da se bodo prvega šolskega dne spominjali še čez mnogo let.