Prehodili smo del poti Ob žici

V petek, 8. 5. 2015, so se učenci prve triade, ki so se jim pridružili tudi učenci podružnične šole v Temenici, odpravili na športni dan v Ljubljano na že 59. Pohod – Pot ob žici. Dobre volje in pohodno razpoloženi so se pridružili ostalim učencem osnovnih in srednjih šol, ki so na ta dan s svojo aktivno prisotnostjo prav tako pokazali, da jim gibanje in zdrav način življenja veliko pomeni. Učenci so že dan prej dobili vsak svoj kartonček, kamor so na kontrolnih točkah z navdušenjem zbirali žige za prehojene kilometre. Ker je bil to naš prvi pohod in ker smo bili vezani na avtobusni prevoz, smo za prvič prehodili pot od Viča do Koseškega bajerja (dobili 2 žiga od štirih), za kar je vsak udeleženec dobil tudi priznanje in sadno rezino, ki je ob malici nekje na pol poti, še kako teknila. Na delu prehojene skoraj 35 km dolge poti okoli Ljubljane, kjer je med 2. svetovno vojno stala žičnata ograja italijanskih in kasneje nemških okupatorjev, smo lahko opazovali različne drevesne vrste in urejene pešpoti ter lesene mostičke. Na bližnjem pokošenem travniku, kjer smo malicali, pa sta nas na robu glavnega mesta presenetili še štorklja in siva čaplja, ki se kljub naši številčnosti, nista dali motiti. Naj zapišemo še, da je prireditev, ki je vsako leto organizirana v začetku maja, ob koncu tedna, ki je najbližje 9. maju, tud dan, ko Mestna občina Ljubljana praznuje Dan miru. In zgolj želimo si lahko, da bi se v miru in strpnosti ob letu osorej v mesecu maju udeležili se kakšnega podobnega skupnega pohoda. Morda kar po domači občini, kjer prav tako potekajo čudovito urejene sprehajalne poti po Jurčičevi in Lavričevi poti ali po Krožni pešpoti Prijetno domače, ki jih pa lahko v prihajajočih poletnih dneh že prej prehodite v dobri družbi skupaj s svojimi najbližnjimi.

Koordinatorica dejavnosti: Lidija Oštir