Predtekmovanje Male sive celice

V torek, 16. 9. 2014, je na Osnovni šoli Antona Martina Slomška potekalo prvo regijsko predtekmovanje za Male sive celice za vse šole iz okolice Ljubljane. Udeležili sta se ga tudi dve ekipi iz 7. razreda z naše šole, v sestavi Nejc Rus, Hana Omahen in Maja Gorišek ter Breda Kastelic, Neža Vocovnik in Ian Nino Jerlah. Časa za priprave je bilo zelo malo, zato so se naši tekmovalci zanesli predvsem na svojo razgledanost in predznanje. Najprej so vse ekipe pisale pisni test, naši dve sta zasedli solidni 25. in 33. mesto. Osem najboljših se je uvrstilo v ustni del predtekmovanja, kjer so se pomerile v parih. Zmagovalne ekipe vsakega para, ki bodo nadaljevale s tekmovanjem v Ljubljani v televizijskih oddajah, so postale ekipe osnovnih šol iz Kamnika, Trzina, Vrhnike in Grosuplja. Celotni vrstni red si lahko ogledate na http://www.malesivecelice.si/7-14-Vrhnika.htm.
Naši tekmovalci so se domov vrnili dobre volje in zadovoljni, saj so doživeli novo izkušnjo, ki jim bo ostala v lepem spominu.