Obeležili smo dan medovitih rastlin

V sredo, 6. aprila, smo v bližnji okolici šole ob pomoči stiških čebelarjev posadili češnjo. S tem smo obeležili dan sajenja medovitih rastlin.  Dogodek so pospremili člani Čebelarskega društva Stična, gospa ravnateljica ter nekaj učencev tretjega, četrtega in petega razreda.

Učenci so popestrili dejanje sajenja z deklamacijo Župančičeve pesmi Ciciban in čebela, zvok harmonike pa je odmeval Slakovo pesem Čebelar. Čebelarka Jožica Pevec je učencem predstavila pomen sajenja medovitih rastlin, predsednik društva Tone Kastelic pa je navzoče pozval k razmišljanju o čebelarskih dejavnostih v šolskih prostorih ter okolici šole.

Članom Čebelarskega društva Stična se zahvaljujemo za podarjeno češnjo, obisk ter pomoč pri sajenju. Želimo jim obilno letino, zdravja čebelam in jim vzklikamo »Naj medi!«. Hkrati pa se zavezujemo, da bomo za posajeno češnjo skrbeli, v upanju, da kmalu okusimo njene sadove.

Zapisala: Bojana Iljaž