Mali festival kock »KEVA«

»Nič ni bolj sofisticiranega kot preprostost,« je nekoč dejal Leonardo da Vinci. Če vzamemo v roke košček lesa, ki se imenuje kocka »keva«, bomo temu zagotovo lahko pritrdili. Kocka, ki predstavlja zabavo za vse generacije, je obkrožila svet in se ustavila tudi med našimi durmi.

Z njimi ustvarjamo na malem festivalu kock od 15. do 21. januarja v šolski avli. Festival je posvečen geniju, renesančnemu umetniku, arhitektu, konstruktorju in izumitelju Leonardu da Vinciju ob petstoti obletnici njegove smrti. Otroci ustvarjajo umetniške konstrukcije v obliki gradov ali kinetičnih zgradb, po katerih spuščajo frnikole. Prostor v avli je postal prijeten kotiček skupnega druženja, kjer se urimo v potrpljenju, treniramo ročne spretnosti in burimo svojo domišljijo v ustvarjalnosti. Nastajajo inženirske konstrukcije in umetniški stolpi ter tudi cele zgradbe, ki spominjajo na utrdbe. Skratka, veliko je priložnosti za zabavo, trenutke zbranosti in nadgradnjo idej. Kdo ve, če ni med nami tudi kakšen bodoči inženir ali arhitekt!