Literarni natečaj »Moja rodna domovina«

Nekaj učencev naše šole je sodelovalo na 11. literarnem natečaju »Moja rodna domovina«  z naslovom Lipa kot simbol slovenstva.

Priznanja sta prejeli učenka 8. a razreda,  ALLA KVASHINA, pod mentorstvom učiteljice Lee Kastelic, ter TINA MEDVED, učenka 6. a razreda, pod mentorstvom učiteljice Barbare Kostrevc.

Tinin prispevek je bil objavljen v februarski številki šolskega časopisa, kjer se nahajajo tudi prispevki ostalih učencev naše šole.

Učenki sta se v sredo, 17. aprila 2019, udeležili prireditve v prostorih Državnega zbora RS.

Pred prireditvijo v parlamentu smo se zbrali na OŠ Vič v Ljubljani, kjer so udeležence pozdravili organizatorji, pojedli smo kosilo in se z organiziranim prevozom odpravili na prireditveni prostor. Po kulturnem programu je sledil ogled Ljubljane in vožnja z ladjico po Ljubljanici. Za vse je bila to prijetna izkušnja.

Na nagrajenki smo ponosni in jima skupaj z mentoricama izrekamo iskrene čestitke.