Koncert Dobra volja je najbolja

V četrtek, 1. 6., se je na odru šentviške šole zopet pelo, igralo in plesalo, da je bilo veselje. Šolski pevski zbori, flavtistke ter IP ansambelska igra so pripravili koncert, na katerem so predstavili svojo letošnjo ustvarjalnost. Večer pa so domiselno povezovali šestošolci.

Za razigrano razpoloženje so na začetku poskrbeli vsi pevci s Kekčevo pesmijo, nadaljevali pa najmlajši pevski zbori, cici pevski zbor matične šole in mali pevci iz Temenice. Vsi so se odlično in pogumno izkazali. Flavtistični inštrumentalni krožek se je predstavil v dveh zasedbah, spremljale so jih inštrumentalistke IP ansambelska igra. Otroški pevski zbor  je večer popestril s priljubljenimi pesmimi, ki so jim dodali tudi domiselno koreografijo. Kot solistka se je izkazala Lucija, nadvse zavzeto  je nastopil tudi razredni zbor 6. razreda. Zapeli in zaplesali so priljubljeno rusko pesem Trojka, ki jo je v ruščini prej deklamirala Alla, Veronika je zapela v slovaščini pesem, ki so jo potem zapeli vsi skupaj.  Mnogi šestošolci so prvič pogumno stopili na pevske stopnice. Devetošolca Martin in Nejc sta v nadaljevanju večera poskrbela za zvočno presenečenje s skladbo, ki sta jo sama sestavila, za enega od vrhuncev večera pa poskrbela dekleta izbirnega predmeta. Zapletene ritme so zaigrale kar na lastno telo, potem pa še na čisto navadna vedra, Ajmar bend je bil res odmeven!  Gostje večera, Gross upi, so tudi letos navdušili s svojimi energičnimi izvedbami. Mladinski pevski zbor se je na koncertu predstavil kot zadnji. Celoletno skrbno in vztrajno delo se je odrazilo v čistih, prepričljivih in doživetih izvedbah večglasnih skladb slovenskih in tujih skladateljev, s katerimi se je zbor predstavil tudi na regijskem tekmovanju. MPZ je na tem tekmovanju dosegel izjemen rezultat, zlato priznanje z odliko in še dve posebni priznanji. Občinstvo je pevke nagradilo z bučnim aplavzom. Na koncu je zbrane nagovoril ravnatelj, s skupno pesmijo pa smo se na koncu poklonili tudi domovini, mladosti in veselju.

foto: Monika Primc