KD sedmošolcev

Sedmošolci so v sredo, 13. 11., v naši prestolnici preživeli pester kulturni dan. V Gallusovi dvorani Cankarjevega doma so poslušali koncert simfonične glasbe z naslovom Glasbene reke in obiskali Narodni muzej, kjer so spoznavali razvoj pisav.

Na koncertu so prisluhnili skladbam, ki so z glasbo risale štiri reke. Izvrstne izvedbe orkestra Slovenske filharmonije so s klasičnim baletom popestrili še baletniki Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana. Občudovali so njihovo dovršeno gibanje in se zabavali ob domiselnih koreografijah. V Narodnem muzeju so se razdelili v dve skupini in skozi igro odkrivali, kako so se razvijale pisave skozi stoletja. Posebej so občudovali izvirnik vaške situle in pravo egipčansko mumijo, popisano s hieroglifi.