Jesenski pohod učencev drugega razreda matične šole in učencev PŠ Temenica

V torek, 14.9.2021, so imeli drugošolci matične šole in učenci podružnične šole Temenica športni dan. Zjutraj so se zbrali v matičnih učilnicah, kjer so dobili navodila in napotke, kako bo dan potekal. V nahrbtnike so spravili šolsko malico.

Izpred šole v Šentvidu pri Stični so se peš odpravili do Petrušnje vasi, nato pa proti Velikemu Kalu in Cukarci. V doživljajskem parku Cukarca sta jih pričaka ga. Slana in g. Poljšak. Prijazno sta jih sprejela. Po želodčkih je že malo krulilo, zato so najprej malicali. Ogledali so si učno pot bobra Bobija, adrenalinski park, steze za kolesarjenje in se poigrali na igralih.

Dan je minil v znamenju igre, zabave in rekreacije. Kar malo utrujeni so se vrnili nazaj do matične šole.