Aktivni in ustvarjalni jesenski popoldnevi v podaljšanem bivanju

Podaljšano bivanje je čas po pouku, ki ga želimo čim bolj kvalitetno preživeti vsi učitelji in učenci, vključeni v oddelke podaljšanega bivanja na matični šoli in tudi na podružnični šoli v Temenici. V ta namen skušamo izvajati različne športne in ustvarjalne dejavnosti, ki poskrbijo, da učenci sprostijo svojo energijo, skrbijo za svoje zdravje ter pokažejo svoje ročne spretnosti in ustvarjalno žilico.

Letošnja jesen nam je postregla z mnogimi sončnimi popoldnevi, zato smo na igrišču izvajali različne igre z žogo in nove gibalno-socialne igre, najbolj pa so učenci uživali, ko smo si v tednu otroka organizirali čisto pravi plesni »žur« na igrišču. Za dneve, ko se je sonce skrilo in nam je nebo postreglo z dežjem, pa smo si postavili cilj, da z uporabo naravnih in recikliranih materialov poustvarimo pravljično jesen. Izvedli smo več ustvarjalnih delavnic, izdelke pa razstavili na vhodu v prvo triletje in nestrpno pričakovali, da bomo mnoge od njih pokazali tudi na tradicionalni Bučarijadi, ki bi se morala pretekli vikend odviti na Gradišču. Zaradi epidemološke situacije je bila prireditev odpovedana, a naši izdelki si vendarle zaslužijo, da dobijo svoj prostor, pa čeprav zgolj na šolskih hodnikih in na spletni strani.