Zaključek bralne značke

V sredo, 3.4.2019, smo se učenci razredne stopnje zbrali v šolski telovadnici, kjer smo obeležili zaključek bralne značke v tem šolskem letu. Večina učencev jo je uspešno opravila.

Z bralno značko smo pričeli 17.septembra, zaključili pa smo jo z včerajšnjim dnem – 2. aprilom.

1. april je mednarodni dan knjig za otroke. Na ta dan se je leta 1805 na Danskem rodil Hans Cristian Andersen. Napisal je 812 pravljic, med drugim tudi Grdi raček, Cesarjeva nova oblačila, Kraljična na zrnu graha, Palčica, Sneženi mož, Divji labodi, Vžigalnik, Snežna kraljica…

Na naši prireditvi smo predstavili učence, ki so uspešno opravili bralno značko v tem šolskem letu. Vsak oddelek je prispeval delček, da smo se na našem druženju prijetno počutili.