Regijski otroški parlament

V ponedeljek, 12. 4. 2021, je potekalo regijsko srečanje otroškega parlamenta Jugovzhodne regije, ki ga je kot običajno pripravilo Društvo prijateljev mladine Mojca.

Mladi parlamentarci so v preteklih letih mnenja izmenjavali v prostorih novomeškega rotovža, tokrat pa je bilo srečanje prestavljeno v spletno okolje. Osnovno šolo Ferda Vesela je zastopala Zoja Verbič iz 9. razreda z mentorico Nejko Omahen Šikonja.

Najprej je petindvajset predstavnikov dolenjskih in belokranjskih šol in občin s pomočjo aplikacije Zoom v petih skupinah razpravljalo o temi Moja poklicna prihodnost, nato pa so svoje razmišljanje, ideje in rešitve delili še v skupni debati. Ob koncu srečanja so izglasovali sedem predstavnikov, ki bodo regijo zastopali na 31. nacionalnem parlamentu.

Lahko smo ponosni, da se je mednje ponovno uvrstila tudi Zoja. Svoje mnenje bo lahko še enkrat izrazila na nacionalnem srečanju, ki bo v sredo, 21. 4. 2021. Čestitamo!