Prvi izlet planinske skupine

V soboto, 5. oktobra 2019, so se planinci naše šole odpravili na Primorsko. Osvojili so »primorski Triglav«, Slavnik (1028 m.n.v.). Strmina kar ni popuščala, a naši planinci so zmogli. Z letošnjim šolskim letom bodo izlete izvajali v sodelovanju s Planinskim društvom Polž Višnja Gora, ki jim bo omogočilo dodatne vodnike, saj je število planincev že precejšnje. Z njimi je bil tudi vodnik, ki je hkrati markacist. Predstavil jim je delo markacistov, oni pa njemu uganko, ki ima za rešitev markacijo. Markacijam so tako sledili vse do vrha in nazaj. Ob vzponu se jim je odprl pogled na našo obalo in Tržaški zaliv. Učenci so kar osupnili nad tem razgledom. Na vrhu so se ob pomoči vetrnice razgledali še na preostale strani neba, nato po se v zavetju koče skrili pred vetrom ter si odpočili. Do izhodišča so sestopili po krožni poti.

Tako je za njimi prvi izlet v letošnjem šolskem letu, ki je bil »preizkusni test« za »nove« planince, ki so se odločili, da bodo z njimi raziskovali čudoviti svet gora.

Bojana Iljaž, mentorica planinske dejavnosti