Ustanovitelj

Ustanovitelj Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični je:

Občina Ivansi039čna Gorica,

Sokolska ulica 8

1295 Ivančna Gorica

tel. 01 781-21-00, faks 01 781-21-20

e-pošta: obc.ivancna.gorica@siol.net, spletni naslov: www.ivancna-gorica.si.
Občina Ivančna Gorica je mlada občina, ustanovljena je bila leta 1995 ob razdelitvi dotedanje občine Grosuplje na tri nove. Z dvanajstimi krajevnimi skupnostmi obsega 227 km2 površine in preko štirinajst tisoč prebivalcev. Njeno središče je hitro razvijajoče se naselje Ivančna Gorica, na kar vplivajo predvsem ugodne prometne povezave. Obdobje delovanja nove občine je pripomoglo k uspešnemu razvoju predvsem obrtnih in storitvenih dejavnosti, ugodne prometne povezave pa omogočajo tudi razvoj industrijske dejavnosti. Občina se ponaša tudi s Srednjo šolo Josipa Jurčiča, z uspešnimi športniki in občani, ki svoje sposobnosti in znanja združujejo v številnih društvih in organiziranih interesnih skupinah.
O starodavni zgodovinski izpričanosti govorijo številne arheološke najdbe na Viru in rimski kamen miljnik v središču Ivančne Gorice, ki je tudi simbol v občinskem grbu. Za svoj praznik si je Občina Ivančna Gorica izbrala 29. maj, dan, ko je muljavski rojak in pisec prvega slovenskega romana Josip Jurčič leta 1871 postal urednik časnika Slovenski narod. Slavnemu rojaku je izkazano veliko spoštovanje ter ponos na njegove korenine in bogato ustvarjalno zapuščino.
Jurčičev sloves je le del mozaika, ki ga sestavlja pestro kulturno-zgodovinsko izročilo in bogata naravna dediščina celotne občine. Tu živijo beli menihi, prebivalci starodavnega samostana v Stični, s še daljšo tradicijo se ponaša prafara Šentvid. Kraj je še posebej poznan po vsakoletnih srečanjih slovenskih zborovskih pevcev. Posebno vez s preteklostjo ohranja srednjeveška Višnja Gora, za mnoge se prav tu prične Dolenjska, ko se popotnik iz ljubljanske megle pripelje v sončno pokrajino tako značilnih hribčkov in dolinic. Če iz Jurčičeve Muljave nadaljujemo pot proti slikoviti vasici Krka, pridemo do izvira ene najočarljivejših slovenskih rek – Krke. Vse to in še mnogo več je Dežela desetega brata, kot popularno radi poimenujemo občino Ivančna Gorica.

Predstavitveni video občine Ivančna Gorica

Podatki o šoli: