Dobrodelni koncert Generacije pojejo

V petek, 31. marca, so v avli naše šole na koncertu prepevale vse generacije šentviških pevcev. Prijeten, pester in medgeneracijsko obarvan večer, ki ga je povezovala Dragica Šteh, je na pobudo KD Vidovo potekal  tretjič, zbrana sredstva pa bodo namenjena  šolskemu skladu.

Po pozdravnih in zahvalnih besedah ravnatelja Janeza Peterlina so se s tremi pesmimi pod vodstvom Tanje Tomažič Kastelic najprej predstavili Šentviški slavčki. Otroški  in mladinski pevski zbor naše šole, ki ju je s klavirjem spremljala Urška Petek, s flavto pa Katarina Zvonar, sta poslušalstvo navdušila s svojo otroško igrivostjo ter ubranostjo dekliških glasov. Mladostna razigranost se je na odru s pesmijo nadaljevala z nastopom mladinskega zbora SŠ Josipa Jurčiča pod vodstvom Milana Jevnikarja in klavirsko spremljavo Danijele Slana.  Svoj delček so s pesmijo dodali tudi zrelejši glasovi, pevski zbor Sončni žarek, ki jih vodi Stanislav Fux. Organizatorji večera, Ženski in Moški zbor KD Vidovo, pa so zapeli pod dirigentsko roko Urbana Tozona. Koncert smo optimistično zaključili s skupno pesmijo Vem, da danes bo srečen dan ter si zaželeli, da se na podobnem večeru zberemo tudi naslednje leto.