1. športni dan: jesenski pohod

V sredo, 17. 9. 2014, so imeli učenci prvega triletja 1. športni dan. Učenci 1. razreda in podružnične šole Temenica so se podali na okoliški hrib Gradišče. Zaradi neugodnih razmer v gozdu, so šli tja in nazaj po daljši poti, mimo Petrušnje vasi. Pot je bila razgibana, naredili so tudi več krajših postankov. Na cilju so se okrepčali, peli in se pozabavali s športnimi igrami.
Učenci 2. in 3. razreda pa so prehodili pot mimo Malih in Velikih Češnjic, Bukovice, Čagošč, do podružnične šole v Temenici. Naredili so dva postanka, prvega ob cerkvi v Bukovici, kjer so se okrepčali, drugega pa pri učenki 3. razreda. Njena družina je učence predhodno povabila na ogled mlina. Na cilju v Temenici so se poigrali z igrami, kiparili pa so tudi na peščenem igrišču. V matično šolo jih je odpeljal šolski avtobus.
Dan je bil pester in zanimiv, ob povratku pa je vse pozdravilo tudi nekaj sončnih žarkov.